Ireland
22 May Triseries match 4: Netherlands v Scotland (Voorburg)
23 May Triseries match 5: Ireland v Scotland (Voorburg)
24 May Triseries match 6: Netherlands v Ireland (Voorburg)
Interpro T20
21 May North West Warriors v Leinster Lightning (Bready)
Interpro 50 Overs
22 May North West Warriors v Leinster Lightning (Bready)
Women's Super 3s
26 May 50 overs: Dragons v Typhoons (CIYMS)
NCU Premier League
25 May Cliftonville Academy v Carrickfergus (Castle Grounds)
25 May CSNI v Waringstown (Stormont)
25 May Instonians v Muckamore (Shaw's Bridge)
25 May North Down v Lisburn (Comber)
25 May Woodvale v CIYMS (Ballygomartin Road)
NCU Section 1
25 May Ballymena v Derriaghy (Eaton Park)
25 May Belfast v Laurelvale (Mallusk)
25 May Cregagh v Drumaness Superkings (Cregagh Memorial)
25 May Lurgan v Armagh (Pollock Park)
25 May Templepatrick v Donacloney Mill (The Cloghan)
NCU T20 Cup
23 May Group A: Cliftonville Academy v North Down (Castle Grounds)
23 May Group A: Woodvale v Instonians (Ballygomartin Road)
23 May Group B: Carrickfergus v CSNI (Middle Road)
23 May Group B: Muckamore v CIYMS (Moylena)
CL Premier League
25 May Leinster v Pembroke (Rathmines)
25 May Balbriggan v Clontarf (Jack Harper Ground)
25 May Malahide v Merrion (The Village)
CL Championship
25 May Cork County v Railway Union (Mardyke)
25 May The Hills v Terenure (The Vineyard)
25 May Rush v North County (Kenure)
25 May Civil Service v North Kildare (Phoenix Park)
CL U23 Districts League
23 May T20: Dublin University v Fingal (College Park)
23 May T20: South Dublin & Midlands v Dublin City (College Park)
26 May 50 overs: Dublin University v Fingal (College Park)
26 May 50 overs: South Dublin & Midlands v Dublin City (Park Avenue)
26 May T20: Dublin University v South Dublin & Midlands (College Park)
26 May T20: Fingal v Dublin City (College Park)
NW Premiership
25 May Coleraine v Brigade (Sandel Lodge)
25 May Bready v Newbuildings (Magheramason)
25 May Eglinton v Donemana (Eglinton)
25 May Ardmore v Killyclooney (The Bleachgreen)
NW Championship
25 May The Nedd v Glendermott (The Nedd)
25 May Strabane v Ballyspallen (Strabane Park)
25 May Bonds Glen v Burndennett (Bonds Glen)
25 May Fox Lodge v St Johnston (Ballymagorry)
NWCU T20
23 May Group A: Bready v Newbuildings (Magheramason)
23 May Group A: Ballyspallen v St Johnston (Ballyspallen)
23 May Group B: Glendermott v Brigade (The Rectory)
23 May Group B: Coleraine v Bonds Glen (Sandel Lodge)
23 May Group C: Eglinton v Ardmore (Eglinton)
23 May Group C: Strabane v Burndennett (Strabane Park)
23 May Group D: The Nedd v Killyclooney (The Nedd)
23 May Group D: Fox Lodge v Donemana (Ballymagorry)