Ardmore v Coleraine (27 April)
More from CricketEurope
International and domestic scorecards & statistics - for teams, competitions and players.
All the material published by CricketEurope since 2000 … and more!
The Week Ahead
T20 World Cup
14 June Group A: USA v Ireland (Lauderhill)
14 June Group C: New Zealand v Uganda (San Fernando)
14 June Group D: South Africa v Nepal (Saint Vincent)
15 June Group A: Canada v India (Lauderhill)
15 June Group B: England v Namibia (Antigua)
15 June Group B: Australia v Scotland (Saint Lucia)
16 June Group A: Ireland v Pakistan (Lauderhill)
16 June Group D: Bangladesh v Nepal (Saint Vincent)
16 June Group D: Sri Lanka v Netherlands (Saint Lucia)
17 June Group C: New Zealand v Papua New Guinea (San Fernando)
17 June Group C: West Indies v Afghanistan (Saint Lucia)
Ireland Academy
14 June 3rd ODM: Emerging Ireland v West Indies Academy (Bready)
18 June 1st 4-day match: Emerging Ireland v West Indies Academy (Comber)
Women's Super 3s
16 June T20: Dragons v Scorchers (Lisburn)
16 June T20: Dragons v Typhoons (Lisburn)
NCU Challenge Cup
15 June Round 3: Lisburn v Derriaghy (Wallace Park)
15 June Round 3: Muckamore v CSNI (Moylena)
15 June Round 3: North Down v Instonians (Comber)
15 June Round 3: Woodvale v Waringstown (Ballygomartin Road)
NCU Section 1
15 June Armagh v Donacloney Mill (The Mall)
15 June Belfast v Derriaghy (Mallusk)
15 June Drumaness Superkings v Templepatrick (Village Ground)
15 June Laurelvale v Cregagh (Laurelvale)
15 June Lurgan v Ballymena (Pollock Park)
CL T20 Cup
15 June Group A: North County v Balbriggan (Balrothery)
15 June Group A: Dublin University v The Hills (College Park)
15 June Group B: Civil Service v Clontarf (Phoenix Park)
15 June Group B: Civil Service v Clontarf (Phoenix Park)
15 June Group B: North Kildare v Malahide (The Maws)
15 June Group B: North Kildare v Malahide (The Maws)
15 June Group C: Terenure v Phoenix (Terenure)
15 June Group C: Terenure v Phoenix (Terenure)
15 June Group C: Adamstown v Leinster (Corkagh Park)
15 June Group C: Adamstown v Leinster (Corkagh Park)
15 June Group D: Pembroke v Railway Union (Sydney Parade)
15 June Group D: Pembroke v Railway Union (Sydney Parade)
15 June Group D: Merrion v Rush (Anglesea Road)
15 June Group D: Merrion v Rush (Anglesea Road)
16 June Group A: North County v The Hills (Balrothery)
16 June Group A: The Hills v Balbriggan (The Vineyard)
16 June Group A: North County v Balbriggan (Balrothery)
NW Premiership
15 June Ardmore v Bready (The Bleachgreen)
15 June Brigade v Killyclooney (Beechgrove)
15 June Coleraine v Donemana (Sandel Lodge)
15 June Eglinton v Newbuildings (Eglinton)
NW Championship
15 June Fox Lodge v Bonds Glen (Ballymagorry)
15 June The Nedd v Strabane (The Nedd)
15 June Glendermott v Ballyspallen (The Rectory)
15 June Burndennett v St Johnston (Burndennett)
NWCU Women
17 June Eglinton v Bready (Eglinton)
17 June Fox Lodge v Newbuildings (Ballymagorry)
17 June Strabane v Bonds Glen (Strabane Park)
View the latest international, interprovincial and provincial league tables.
Latest Photos
 Ireland Academy v West Indies Academy, Match 2
13 June (CricketEurope)
Johnny Thompson of Newbuildings after cup win
 Johnny Thompson